Hradec Králové

Hradec Králové - salón republiky. Vítejte na stránkách turisticko informačního portálu  o Hradci Králové. Kompletní turistický servis  na jednom místě, informace kam za sportem, za kulturou či kam za zábavou v Hradci Králové. Ve městě můžete také navštívit velké množství zajímavostí, které stojí za návštěvu. Zároveň s tím Vám doporučíme různé tipy na výlet v Hradci Králové a okolí, ale také zajistíme rezervaci ubytování v Hradci Králové. Volejte naše rezervační centrum, využijte pohodlí z domova či kanceláře!

Ubytování - Hradec Králové

Nezapomeňte navštívit

Svátek vína Na soutoku v Jiráskových sadech v Hradci Králové.

V pátek 1. září ožijí Jiráskovy sady v Hradci Králové svátkem všech milovníků dobrého vína a zábavy. Odpoledne se zde koná třetí ročník akce nazvané „Svátek vína na soutoku“ a je připraven bohatý program pro dospělé návštěvníky i pro děti.

 

 

Vinobraní na Kuksu v areálu hospitalu Kuks u Dvora Králové nad Labem.

Každoročně patřívá druhá sobota v září na Kuksu požehnání úrodě vinohradu hraběte Šporka a s tím souvisejícímu veselí. Letos již po desáté poteče kaskádovým schodištěm namísto léčivé vody víno, naši i zahraniční vinaři představí to nejlepší ze své úrody a těšit se můžete na bohatý kulturní program i gastronomické zážitky.

 

 

Svátek vína Silénos v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Naučná degustace vín, doplněná nabídkou skvělých delikates všeho druhu. Degustaci doplní také módní přehlídka, výstava či vystoupení swingové kapely.

 

 

 

Betlémské trhy v Třebechovicích pod Orebem.

Atmosféra staročeských Vánoc, bohatý kulturní program, zvířátka z betléma a desítky řemeslných stánků či seznámení s polskými vánocemi.

 

Architektonické a technické památky

Bílá věž - Hradec Králové

Dominanta města Hradec Králové, které si všimne každý,  kdo přijíždí do Hradce z dáli. Uprostřed města vyčnívá, v noci září, to je Bílá věž, místo jako z pohádky. Před několika sty lety se jí říkalo „Nová věž“, ale postupem času zlidověl název „Bílá věž“ pro svůj bílý kámen, který byl na...
>

Labská elektrárna "Hučák" - Hradec Králové

Neříká se ji  v Hradci jinak, než „Hučák“. Stará, ale krásná impozantní vodní elektrárna stojící hrdě na řece Labi. Obzvláště večer, za dlouhého letního večera, je procházka podél řeky Labe k vodní elektrárně, opravdu příjemným zážitkem. Celá stavba je nádherně osvícena, stačí se jen...
>

Katedrála svatého Ducha - Hradec Králové

Katedrálu svatého Ducha naleznete v severní části Velkého náměstí v centru města Hradec Králové, hned vedle bílé věže. Katedrála patří mezi nejvýznamnější památky města. Historie této stavby sahá až do 14. Století, kdy první prokázané zmínky jsou datovány k roku 1313. Stavba této stavby byly...
>

Tipy na výlet

kongresové centrum Aldis Hradec Králové, možnosti konání různých konferencí, seminářů, výstavních akcí, společenských událostí ve 2. nějvětším sále v ČR...

Fitness & Wellness - Hradec Králové

Doporučujeme

- poznejte severní část Českého Švýcarska a rezervujte si ubytování v Krásné Lípě. Ideální místo pro cyklistiku.

- navštivte tajuplné Adršpašské skály s nezapomenutelnými výhledy na skalní věže. Nezapomeňte si včas objednat z nabídky penziony v Adršpachu.

 

Dovolená v ČR

Za poznáním, na výlet, Vaše dovolená v Česku. Čechy, jak je neznáte...